Jak stravování ovlivňuje erektilní dysfunkci


Strava má velký vliv na naše tělo a naše zdraví. A víte, že může mít velký vliv i na váš sexuální život? A to především na muže a jejich pohlavní systém. Nezdravé stravování totiž může způsobovat poruchy erekce.

Nejenom potraviny ovlivňují vaši erekci, ale také pití. Pokud pijete čistou vodu, čaje a občas nějakou tu kávu, tak samozřejmě ovlivňujete vaši erekci spíše v tom pozitivním slova smyslu. Co je v tomto případě velký problém, je alkohol. Pokud alkohol přijímáte často, řekneme několikrát do týdne, ovlivní dříve nebo později i vaši erekci. Alkohol vám nemusí způsobit jen problémy s erekcí, ale i třeba snížení sexuální touhy nebo předčasnou ejakulaci. A na tyto problémy vám nebude fungovat ani viagra. Alkohol totiž významně ovlivňuje i účinky samotné viagry.

alkohol

Protože je erekce způsobena průtokem krve cévním systémem, který probíhá naším penisem, ovlivňuje ho a erekci každé onemocnění cév. A spoustu onemocnění cév vzniká právě nezdravým stravováním. Pokud si chcete udržet zdraví a svou erekci stále kvalitní, vyhýbejte se potravinám tučným, především živočišným tukům, nadměrnému obsahu soli a smaženým jídlům.

salát

Co ale na druhou stranu může vést ke zlepšení erekce?

Žádné zázračné potraviny, které by vyléčily vaši erektilní dysfunkci neexistují. Bohužel. Ovšem celkový přechod na zdravé stravování může velmi přispět k tomu, že se sníží riziko vzniku, anebo se sníží již vzniklé problémy. Skvělým příkladem může být středomořská strava. Ta obsahuje především aby, čerstvé ovoce, zeleninu, ořechy, luštěniny, olivový olej a nízkotučné mléčné výrobky. Skvělé účinky středomořské stravy na naše zdraví jsou známé již dlouhá léta. Podle jistých studií vám může pomoci při problémech s erekcí také strava, která je bohatá na flavonoidy. Velký obsah flavnoidů najdete například v zeleném čaji, kakau, víně, mladém ječmenu, spirulině, citrusech a podobně.

About the Author

You may also like these