Korely nejsou pro každého

1. Ptáci také potřebují fyzickou stimulaci.

Někteří lidé kupují ptáky, protože v jejich očích je péče o ně jednodušší než o kočku nebo psa. Pes potřebuje chodit ven a mít dostatek pohybu, kočka potřebuje svůj prostor a ptáčci jen sedět v kleci, ne?

Špatně! Ptáci normálně létají, tak žijí ve volné přírodě. A korela, i když je to malý ptáček, bude potřebovat dostatek pohybu. To znamená, že potřebuje prostornou klec a každý den nějaký čas mimo klec. To znamená, že budete muset mít trochu trpělivosti, když bude kroužit po místnosti, a prosím, nechejte prosím okna a dveře zavřené, dokud tím bude zaneprázdněn. Ptáček musí být po celou dobu, kdy si cvičení užívá, pod dohledem, protože by mohl spadnout za nábytek a zranit se.

m

2. Vaše korela má také emocionální potřeby.

Korely jsou společenští ptáci, žijí v hejnu. Pokud si plánujete pořídit jednoho ptáka, uvědomte si, že korely mají emoční inteligenci dvouletého člověka – to znamená, že je potřebný!

Se svým mazlíčkem budete muset strávit každý den alespoň dvě hodiny. Neznamená to, že se s ním budete muset dvě hodiny poflakovat, ale alespoň být v jeho těsné blízkosti po tu dobu, bude se s vámi snažit komunikovat a sdělovat vám své potřeby. Můžete poslouchat hudbu, číst mu nahlas nebo s ním jen mluvit. Ptáček si na vás rád sedne a bude se dívat, jak děláte své domácí práce nebo se jen chladíte.

Pokud jste zaneprázdněný člověk, který se vrací domů pozdě z práce, jí  a přitom sleduje novinky na Netflixu a pak jde spát, pak budete mít opravdu depresivní korelu s problémy s chováním a nakonec i zdravotními problémy.

m

3. Mají tendenci žít dlouho.

Při správné péči mohou korely dosáhnout až 14 let. To je dlouhá doba. Počítejte s tím, že korela se s vámi opravdu spojí a bude mít problémy s adaptací na nové prostředí a na nového člověka. Pokud se nemůžete zavázat k péči o ptáčka alespoň 7-10 let, tak si ho prostě nekupujte. Kupte si roztomilou malou myš.

4. Mají problémy s chováním.

Korely rády zpívají a vokalizují, budou se snažit komunikovat s ptáky venku a jako každý jiný pták budou obzvláště hlučné ráno a večer. Měla jsem korelu 4 roky a moji sousedé se málem zbláznili.

About the Author

You may also like these