Není káva jako káva

Všichni milujeme vůni čerstvě připravené kávy. Ať už máme raději latté, espresso, s cukrem nebo s mlékem. Ve světě kávy si téměř každý přijde na své. To, na čem záleží ovšem není cukr ani mléko. To, na čem nejvíce záleží je sama káva. V nabídce supermarketů najdeme nespočet značek, balení nebo příchutí. Bohužel právě v supermarketech velmi zřídka nalezneme kávu, která je opravdu kvalitní. Kde tedy hledat, abychom si nad šálkem opravdu pochutnali a potěšili naše chuťové pohárky?

Na přípravě záleží

Základem je zrno

Nejpodstatnějším prvkem je právě ono drobné zrnko. To v sobě skrývá chuť a sílu. Již při prvním otevření balení by vás přes nos měla „praštit“ omamná, a hlavně příjemná vůně. Dalším faktorem je barva a tvar zrn. Pokud jsou zrna rozbitá či jinak zdeformovaná, káva bohužel nebude chutnat tak, jak by měla. Zrnům ze supermarketu se raději vyhněte obloukem. Zejména těm levným. Nejen, že si nepochutnáte ale je také docela možné, že se vám udělá nevolno.

Zajděte si raději do prodejny s kávou, kde vám zrnka ukážou a také vás seznámí se zemí původu a procesem pražení. Vždy je lepší vědět, co pijeme.
Kvalitní káva má specifické znaky

Cena kávy

Kvalitní kávu rozeznáte také podle ceny. Je tedy jasné, že si za balení často připlatíme. Obsah balíčku je ovšem opravdovým pokladem. Zrníčka mají nádhernou barvu, nejsou nijak poničená a vůně je omamná a silná, není kyselá ani zatuchlá.

Jak je to s přípravou

Příprava nápoje je také důležitá. Se správnou kávou ale nehraje hlavní roli. Pokud produkt sám o sobě zeje kvalitou je zcela na vás, jak si ranní šálek připravíte. Ať už zvolíte oblíbenou moka konvičku, kávovar či french press. Řiďte se srdcem.

Káva je druhým nejoblíbenějším nápojem na světě a není to náhodou. Spojuje nás s přáteli, probouzí nás po ránu, navozuje pocity pohody a odpočinku. S tímto černým zlatem se setkáváme takřka na každém rohu, a proto je v dnešní době velice snadné vytvořit si k němu vřelý vztah. Až si tedy příště budete na nákupní seznam připisovat kávu, zajděte si pro ni do pražírny. Dozvíte se, co pijete a mohu vám zaručit, že až ji ochutnáte, nespokojíte se už s ničím jiným.

About the Author

You may also like these