O mobilní domy je zájem z mnoha důvodů

Prodej mobilních domů se opírá o zájem zákazníků z mnoha důvodů. Jsou to zejména přijatelná cena ve srovnání s tržními cenami bytů a rodinných domů či rekreačních nemovitostí, minimální nároky na údržbu, dostatečný bytový komfort a velikost obytné plochy a také možnost volby pozemku, i když se na něj nevztahuje stavební povolení.

palivové dřevo

Mobilní dům si můžete nechat umístit, kam se vám zlíbí, a může stát třeba v místě bývalé rekreační chalupy. Toto řešení se zdá optimální už jen z toho důvodu, že znáte tamní prostředí, zahrada je vaše, obděláváte ji a pěstujete na ní ovoce a zeleninu, znáte dobře vaše sousedy a také okolí, takže se vlastně namísto víkendových pobytů na chatě přemístíte na „chatu“ mobilní, kterou budete užívat po celý rok.

Některé zateplené domy se pyšní certifikátem energetické třídy B, to znamená, že jsou natolik důkladně zateplené, se téměř vyrovnají nízkoenergetickým domům. Spotřebujete tu tedy mnohem méně energie pro vytápění objektu, což je zvláště v dnešní „divoké“ době, kdy stoupají ceny energií, velmi významné.

oheň v krbu

Mobilní domy, celoročně obyvatelné, lze vytápět mnoha způsoby, počínaje elektrickými přímotopy či elektrokotlem až po tepelná čerpadla, plynový kotel a konečně i krb nebo krbová kamna s možností výměníku. Chcete-li maximální úsporu peněz za vytápění, zvolte buď tepelné čerpadlo anebo krbová kamna. U tepelného čerpadla je výhodou hlavně teplo bez práce, vše za vás obstará termostat, ale pořizovací cena tepelných čerpadel je poměrně vysoká.

Komu ovšem nevadí fyzická práce s přípravou dřeva na topnou sezonu, pro toho jsou krbová kamna ideálním řešením, protože dřevo je stále nejlevnější (i když jeho ceny také stoupají). Krbová kamna pořídíte velmi levně, již za několik tisíc korun, a tato investice vás pak z hlediska údržby nebude stát téměř nic. Můžete pořídit i krbová kamna s horní plochou litinovou deskou, kde se dá ohřívat http://voda.tzb-info.cz/priprava-teple-vody/15732-proc-je-tak-vyhodne-ohrivat-vodu-fotovoltaicky voda, což znamená další úsporu do rodinného rozpočtu.

About the Author

You may also like these