Přemýšlíte, jak investovat? Kupte si rekreační apartmán.

Mít rekreační objekt v některé z oblastí, kde se v létě, či v jiném období, hodně lidí z našich krajů stahují na dovolenou, aby si odpočinuli, může být skvělá a výhodná investice. Na začátku si každý položí otázku, v které destinaci ale vybírat? Zaměřte se na ty, které jsou blízké vašemu srdci, a kam taky naši krajané nejvíce jezdí. Prozkoumejte třeba prodej nemovitostí v Chorvatsku https://www.najadranu.cz/prodej/. Zakoupením nemovitosti získáte dvojí výhodu. Jednak ji samozřejmě budete pronajímat klientům, kteří si chtějí odpočinout, nebo prostě jen shánějí ubytování, ale také budete mít „zdarma“ možnost si kdykoliv zajet do cizí země a nemusíte řešit hotel ani nic podobného, jelikož budete mít vždy místo, kde budete pobývat.

moře

S pronajímáním nemovitosti samozřejmě přichází i jistá zodpovědnost. Budete mít nespornou výhodu oproti domorodcům, kteří pronajímají své apartmány nebo nabízí hotelové pokoje, a sice, že jste Čech. Můžete rozhodit sítě po všech českých portálech a pro mnoho klientů bude o dost příjemnější, když budou moci komunikovat s někým v češtině, i pro případ, že by se něco stalo a bylo nutné něco akutně řešit. Pro takové případy byste ale měli mít zajištěné lidi, kteří by mohli problémy řešit přímo na místě, jelikož vy budete v České republice a řešení všech problémů na dálku moc efektivní není.

vila

Jak svou nemovitost propagovat? Můžete si ji samozřejmě propagovat sami, vyvěsit ji na serverech, které umožňují inzeráty zdarma, případně na sociálních sítích, pokud máte nějaký dosah. Anebo můžete zvolit cestu skrze agentury, které budou vaši nemovitost nabízet k pronájmu, a budou již s potencionálními klienty komunikovat. Ty si ale za tyto služby samozřejmě berou poplatek.

Důležitá je i prezentace. Zdůrazněte, co je na vaší nemovitosti pozitivní, např. blízká dostupnost k moři, k obchodu, nově vybavený, samostatné sociální zařízení, vybavená kuchyň a podobně. Zároveň, pokud ale víte i o nějakých negativech, nezatajujte je. Vyhnete se případnému pozdějšímu nepříjemnému stěžování ze strany klientů. Chorvatsko sice patří mezi země, které využívají lidé pro dovolenou hlavně v létě, ale jelikož nabízí i spoustu jiných skvělých aktivit a možností odpočinku než jen polehávání u moře, využívají lidé možnosti ubytování celoročně, což by vám mohlo zajistit stabilní příjem z pronájmu nemovitosti.

About the Author

You may also like these