Voda stále jako nová

Jednou z možností, jak udržet svůj zahradní bazén neustále v čistotě, je používání filtrace, která pracuje s přírodním materiálem, kterým je filtrační písek. Jedná se o vysoce kvalitní kopané křemenné písky, které pocházejí v území České republiky. Pokud máte obavu, zda váš výběr bude odpovídat přesně parametrům a požadavkům vaší bazénové technologie, pak se jednoduše řiďte pokyny výrobce filtrační jednotky. Ten vám vždy doporučí nejvhodnější zrnitost. Čištění bazénové vody filtračním pískem probíhá tak, že se během cirkulace vody na ostrých hranách jednotlivých zrnek zachycují mechanické nečistoty. Je tedy jasné, že dříve či později se tyto ostré hrany obrousí a písek už nebude mít žádané vlastnosti.

venkovní bazén

  • Nadejde doba jeho výměny.
  • V žádném případě se ale nemusíte obávat, že k tomu bude docházet často.
  • Výměna se většinou doporučuje až po tříletém používání.
  • Vždy samozřejmě záleží na zatížení konkrétního bazénu.

Při prvním naplnění je nutné filtr proprat dostatečným množstvím čisté vody. Až když začne vytékat voda bez zákalu, můžete filtr začít používat. Přesto, že je písek velice pečlivě čištěn, není možné, aby byl před použitím stoprocentně bez nečistot.

Možností, jak udržet vodu v bezvadném stavu, je mnoho

Starým filtračním pískem není zapotřebí zatěžovat popelnici. Můžete ho využít kupříkladu jako posyp zimních namrzlých chodníků anebo jím provzdušnit půdu na záhonech. Hezky se také vyjímá jako jedna z vrstev ve skleněných exteriérových květináčích. Filtrační písek se prodává o zrnitosti 0,4 až 0,8 mm. Je vhodný do každého typu pískového filtru.

filtrace

  • Alternativou filtračního písku je takzvaný zeolit, filtrační sklo anebo speciální filtrační kuličky. Ty jsou vyrobeny z proplétaných polyethylenových vláken.
  • Možností je tedy velké množství a záleží jen na vás, kterou si zvolíte jako ideální pro váš bazén.

About the Author

You may also like these