Doprava po městě

Různé prostředky

Záleží na tom, o jaké město se jedná, protože někde je doprava plynulá a jinde musíme trávit dost času v kolonách. Také záleží na velikosti, protože přejít z jedná strany třeba Ostravy na druhou by trvalo dost dlouho. Je tu možnost jezdit třeba do práce každý den autem, ovšem jeho provoz stojí dost peněz. Navíc trasy pár kilometrů tam a odpoledne zase zpět nedělají řadě motorům z dlouhodobého hlediska moc dobře.

silniční kolo

Pokud Vám pasují spoje veřejné dopravy, tak díky ní můžete dost ušetřit a nezatěžujete tolik planetu. Jenom je potřeba nějakou dobu počkat na vhodný spoj a vzdálenost od zastávky dojít pěšky. Ještě výhodněji se cestovat s měsíční jízdenkou. Abychom nebyli závislí na jízdních řádech, tak můžeme mít svůj dopravní prostředek. Dá se sem zařadit třeba kolo či koloběžka. Nasedneme na ně kdykoliv chceme a při rozumné vzdálenosti takto můžeme jezdit každý den, akorát musíme dávat pozor na počasí.

Elektrický pohon

Taková běžná koloběžka je způsob, jak se udržovat v kondici, ale pro běžného člověka je delší vzdělanost namáhavá. Třeba na výlet to nevadí, ale když jsme po práci unavení, tak už je to horší. Proto tu máme elektrické koloběžky a kola. Na jedno kolo je napojený elektrický motor, takže třeba otočením rukojeti začne motor pracovat a my se posouváme kupředu, bez toho, aniž bychom se nadřeli.

elektrické kolo

Samozřejmě motor musí odněkud brát energii, takže se zde využívá akumulátorů. Díky tomu jsme mobilní a můžeme jet kam chceme, jenom musíme počítat s určitým odjezdem. Baterie se dobíjí pohodlně ze zásuvky, přičemž měli bychom se k nim chovat šetrně, aby nám dlouho vydržely. Výběr vhodného dopravního prostředku na elektřinu záleží na tom, jak velký dojezd potřebuje a kam všude budete jezdit. Třeba pro zážitky v lese je horské kolo, ale na ježdění do práce je vhodnější silniční s užšími pneumatikami na zpevněný povrch.

About the Author

You may also like these