Chce vaše dítě telefon nebo tablet? Kdy jim to dopřát a proč?

Žijeme v době, kdy technologie a elektronika patří k našim životům již neodmyslitelně. No a to bohužel i od dětství. Někdy to ale nemusí zcela být na škodu. 

Chce vaše dítě telefon nebo tablet? Kdy jim to dopřát a proč? 

To co vidí děti u nás dospělých, chtějí mít obvykle také. Nepřidává tomu moc ani fakt, že často samotní rodiče učí děti již velmi brzy používat mobilní telefon nebo tablet a to zejména kvůli hrám nebo na sledování videí. Zabavené dítě je ale hodné dítě, takže to někdy má sovu výhodu. Pokud už ale přemýšlíte o tom, že by vaše dítě mohlo mít vlastní tablet nebo mobil, popřemýšlejte dobře o tom, jaký jim vlastně pořídíte. Dobře zvolený tablet totiž může mít pro dítě i značný přínos. O čem je vlastně řeč? 

tablet pro dítě

První tablet pro dítě 

Pokud chcete dítěti pořídit mobilní telefon, je lepší to vždy nechat až na dobu, kdy bude chodit do školy. V tom případě se může vyplatit i koupě mobilu dítěti, protože jej pak můžete mít kdykoliv pod dohledem. Ovšem pro malé děti není mobilní telefon příliš vhodný, lepší je tablet. Pořízení tabletu dítěti dobře zvažte, a pokud už se pro to rozhodnete, pořiďte takový tablet, který díky svým funkcím děti také něco nového naučí. Dnes je nabídka obrovská, existují dokonce i první tablety, které jsou brány jen jako hračka. Na displeji jsou ale nejrůznější obrázky a dítě se tak díky tomu může naučit poznávat barvičky, zvířátka nebo si bude moci osvojit nejrůznější zvuky. To jsou ale tablety, které bereme jako hračky. 

bílý tablet

První opravdový tablet a co všechno může umět 

Pokud zavítáte do prodejny s elektronikou, už můžete narazit na první opravdové tablety pro děti. Ty mohou mít v sobě dětské hry, které bývají také cíleny na to, aby se děti díky nim něco naučily. Klasické tablety, které mají i připojení na WIFI třeba pro menší děti vůbec vhodné nejsou, nikdy nevíte, co si dítě může samo pustit. První dětské tablety mohou ale mít i dva jazyky, dítě se tak může za pomoci her na tabletu učit třeba anglicky. 

Takové tablety jsou vhodné třeba i na cesty v autě, kdy se dítě může dobře zabavit a potom zvládne cestovat bez potíží. 

About the Author

You may also like these