Divadelní hry a jiné představení

Každý z nás tráví svůj volný čas jinak. Někdo upřednostňuje zážitky spíše adrenalinové a někteří zase naopak relaxační. Je to na každém z nás, jaký směr upřednostňujeme. Ale kultura jako taková je tu s námi už mnoho a mnoho let. Byla a je hojně vyhledávána spíše vyšší vrstvou. I když v dnešní době je to běžná věc i pro normálního člověka, který pochází z normálních poměrů. Protože dnes je kultura dostupná úplně každému, pokud o to stojí. Kultura se také v na začátku vzniku pojmenovávala jako péče o duše. Je úžasná v tom, že zahrnuje především umělecké směry. A to hlavně literatura, hudba, umění nebo filosofie.

mim

Nebo se také může kultura vyjádřit jako to, že je to všechno, co všechno člověk může cítit nebo co dělá nebo co si myslí. A mezi umělecký směr patří samozřejmě divadlo. Je to skvělá věc kde se můžete přijít smát, prožívat dramata anebo si poplakat. Divadlo vzniklo už mezi čtvrtým a pátým stoletím před naším letopočtem. A to v antickém Řecku. A kde taky jinde než tady. Nádherná atmosféra. A jako první, co se tu hrálo byly vždy komedie nebo tragédie. Samozřejmě jak jinak se větší pozornost přikládala tragédiím. I když by se lidé měli více smát než brečet. A však v dnešní době se hrají jak klasiky od Romea a Jůlie počínaje až po moderní inscenace jako je divadelní hry Járy Cimrmana.

divadelní představení

V dnešní době se spousta divadel nejen v Praze snaží co nejvíce vynahradit čas, kdy musely být zavřené při pandemii covid. A tak se podívejme, co a kde se bude hrát. Například v létě se budou hrát i divadelní inscenace venku. A to je zase jiný zážitek než přímo v uzavřené budově divadla. Například festival DejVíce Praze. Koná se do 5 září v zahradě hotelu International, Praha 6. A to každoročně. Například v nejbližší době si můžete zajít na super komedii Vše o ženách. A to v Malé scéně Studia Dva Praha. Nebo 22.2 si zajít na moderní představení uskupení Partička, kteří budou vystupovat na vzduchu v Šumperku. Je toho spousta a za vidění to určitě stojí. A pokud máte chuť a čas rozhodně to využijte. 

About the Author

You may also like these