Je ready made společnost řešením?

Geniální nápady nevznikají nějakým postupem. Geniální nápad se zjeví, nečekán a většinou chvíli trvá, než se ten, kdo jej dostal, přesvědčí o jeho unikátnosti. A pak je otázkou, jak rychle se tento nápad podaří uvést v život a navázat na něj své podnikání. A že je třeba spěchat, ví všichni ti, kteří byli někým předběhnuti, protože nikde není psáno, že geniální nápady napadají jen ty vyvolené.

Nápad

Touto, dost kostrbatou, úvahou chci uvést, že v některých chvílích je rychlost začátku podnikání docela rozhodující. Někdy prostě není čas vše promýšlet a pomaloučku začít zjišťovat, jak začít podnikat, jak třeba založit společnost s ručením omezeným.

I když její založení už není tak složité jak bývávalo, člověk zakládající sro se nevyhne určitým procedurám, které proces zakládání společnosti můžou dosti prodloužit. Musí se nejdříve svolat valná hromada, na které se projednají stanovy společnosti. Musí se ověřit podpisy, požádat o spolupráci notáře a nechat novou společnost zapsat do Obchodního rejstříku. A tím to nekončí. Je třeba přihlásit společnost k daním z příjmů, DPH, případně dalším daním jako silniční či spotřební. Ne, ani dnes to není jednoduché a už vůbec ne rychlé.

Oproti tomuto způsobu je možný daleko rychlejší začátek podnikání. A to je nákup ready made společnosti. Ready made společnosti jsou s.r.o., které jsou zakládány jen za účelem jejich prodeje. Ten kdo podniká v prodeji ready made společností tahá trn z paty těm, kdo na start podnikání opravdu spěchají.

Bez byrokracie

Ready made společnosti jsou společnosti s ručením omezeným se vším všudy. Jdou zapsány v Obchodním rejstříku, mají základní kapitál, a jsou přihlášeny ke všem volným živnostem. Prodejce je také přihlásí k daním a poskytne další služby včetně například založení účtů u banky.

Nákup ready společnosti je tedy rychlou a bezpečnou variantou pro start vašeho podnikání.

About the Author

You may also like these