Po stopách starých českých filmů s vozem z autopůjčovny

Máte rádi staré české filmy? A víte o tom, že česká kinematografie, respektive zejména její historie, patří k nejlepším na světě? Na to, že jsme tak malý národ, co do počtu obyvatel, dokázali naši filmoví tvůrci nabídnout veřejnosti tolik úžasných snímků, že je to až neuvěřitelné.

hurá na výlet

Máte-li zájem, můžete se za některými místy, kde se natáčely ty nejkrásnější filmy či filmové seriály, vypravit. Pronajmete si vůz z půjčovny aut Praha a vydáte se na cesty. Trasu lze naplánovat spolu s ubytováním a využít volného prodlouženého víkendu či letních svátků tak, abyste výlet spojili s koupáním a pobytem v hezkém přírodním prostředí.

Hrad Kokořín – hradní objekt se objevil v záběru pohádky „Princezna se zlatou hvězdou“. Bez této pohádky si nikdo z nás nedovede představit vánoční svátky – období klidu a pohody, rozjímání a zejména blízkosti s těmi nejmilejšími, které máme rádi.

Mumlavské vodopády, pramen Labe, Harrachovy kameny – jedno z nejkrásnějších míst v Krkonoších si můžete spojit s jednou z nejoblíbenějších komedií dvacátého století, v níž excelovali Josef Abrhám a jeho žena Libuše Šafránková, s názvem Svatební cesta do Jiljí. Film se natáčel i v těchto místech.

Pec pod Sněžkou – Hnědý vrch – vypravíte-li se s vozem z půjčovny do Krkonoš, nenechte si ujít procházku na Hnědém vrchu, kde se odvíjel příběh „komedie století“ „S tebou mě baví svět“.

vodní hrad Švihov

Hamr na jezeře – velmi působivý Hamerský rybník nedaleko Osečné je oblíbenou turistickou lokalitou v Podještědí. Není to odtud daleko na Ještěd a do Jizerských hor. A pokud si nevzpomenete, jaký film se tu natáčel, napovíme, že to byl jeden z nejúspěšnějších titulů padesátých let, a sice „Dovolená s Andělem“ s Jaroslavem Marvanem v titulní roli.

Hrad Švihov – jeden z našich nejzajímavějších hradů, mimochodem jediný vodní hrad v České republice, byl svědkem natáčení legendární pohádky „Tři oříšky pro popelku“. Odehrává se tu děj místa, kde Popelka vyrůstala jako „malá umouněná holka“. Některé záběry byly také natáčené v exteriérech v okolí hradu, samozřejmě v zimním období. Pokud se tam ovšem vypravíte v létě, uchvátí vás krása řeky Úhlavy a tamní romantická krajina.

About the Author

You may also like these