Solární zahradní sprcha přispívá k uvolnění a regeneraci organismu

Také milujete teplou sprchu? Někteří lidé o ní s nadsázkou tvrdí, že je to natolik slastný pocit, který se přibližuje orgasmickému vrcholu. Sprchování totiž stimuluje nervová vlákna na pokožce a spolu s příjemně teplou vodou je to doslova balzám na pocuchané nervy. A kdo je dnes nemá pocuchané, v bláznivé sobě plné stresu a chaosu, že?

sprchující se dívka

Patříte-li i vy k těm šťastlivcům, co mají možnost vyjít před dům na zahradu, pozdravit východ slunce a užívat si čerstvého letního vzduchu, možná oceníte i možnost osprchovat se právě venku. A to i tehdy, nemáte-li na zahradě bazén a ani o něm neuvažujete. Solární zahradní sprcha vás navíc potěší tím, že se nemusíte starat o ohřev vody, který bývá v některých místech i velmi problematický. Zahradní sprchy by se v takovém případě musely připojit na zdroj teplé vody, a ten nebývá u zahradních hadic obvyklý. A pokud by tu ta možnost byla, museli byste za ohřev vody také platit.

Proč tedy nevyužít sluneční energii k tomu, abychom si mohli dopřát sprchu v teplých měsících roku právě tam, kde nás to nejvíc baví – na vlastní zahradě, v sousedství kvetoucích rostlin, na ploše upraveného, svěže zeleného trávníku? Moderní konstrukce solárních sprch umožňují teplotu vody regulovat směsnou baterií a některé mají i ventil pro oplachování nohou.

zahradní sprcha

Jak velkou sprchu zvolit

Možná si kladete správnou otázku, jak velký zásobník na vodu by měla sprcha mít, aby se v něm voda stačila důkladně prohřát, a aby zároveň vystačila na sprchování celého těla. Ze zkušeností víme, že ideální objem nádrže by měl být mezi dvaceti a pětatřiceti litry. Pokud by byl menší, voda se sice ohřeje, ale bude to stačit spíše na osvěžení obličeje a rukou, nebo na oplachování chodidel. U příliš velkých zásobníků se zas voda ohřívá moc dlouho a bude spíše vlažná – tehdy je taková sprcha vhodná spíše jen pro technické účely – pro umývání zahradního nářadí, znečištěné obuvi atp.

About the Author

You may also like these