Stěhuji se za prací do zahraničí

Každý by měl, dokud je mladý a plný síly a elánu, vyjet do zahraničí. Alespoň na pár let. Poté vám totiž všechny výzvy tuzemska budou připadat vskutku jednoduché, protože to, čemu budete vystaveni někde úplně jinde, je něco, co se s tímto nedá měřit. Už jen to, že se nemůžete domluvit rodnou řečí, je velký důkaz toho, že taková cesta si vyžádá velkou oběť, ovšem máte možnost si daleko lépe vydělat. Dneska je zcela běžné a naprosto normální, že si lidé jezdí přivydělat nebo rovnou vydělat do zahraničí, ať už během prázdnin nebo i celoročně. My se tak podíváme na to, co by vám mělo proběhnout hlavou, než takový krok učiníte.

man-597178_640

  1. Seriózní společnost, která vás zaměstná, je základ. Pokud neumíte jazyk, bude to velký problém, ale dnes se s angličtinou uživíte kdekoliv. Hlavní je, aby se jednalo o seriózního zaměstnavatele, který vás nemá jenom jako dojnou krávu. Proto si pořádně rozmyslete, jestli někde budete chtít jít pracovat.
  2. Musíte mít všechna povolení. Byť se jedná o pohyb v rámci Evropské unie, zjistěte si, co a jak, jak to chodí, co je třeba, abyste mohli pracovat, musíte mít tamní bankovní účet nebo stačí český? Musíte vyplnit nějaký registrační formulář? Musíte mít pojištění? A pakliže jedete někam ven z EU, musíte mít bezpochyby pracovní víza a všechny povolenky. Pro tyhle ty právničiny je lepší najmout si advokáta, který má zkušenosti a vyzná se. Například pokud se chystáte do USA, je dobré pro zaměstnance navštívit nebo zkontaktovat Juras Law advokátní kancelář.

electrician-1080554_640

3. Zajistěte si bydlení nebo dojezd. Pokud nechcete v zahraničí bydlet a máte to třeba v dojížďkové vzdálenosti od domova, tak si to propočítejte, jak by vám to vycházelo. Byli byste schopni se takto uživit? Nebyly by výdaje moc velké? Je výhodnější dojíždět nebo se prostě přestěhovat?

About the Author

You may also like these