Nákup ojetého vozu

Nemáte na nové auto, ale auto nutně potřebujete? A co tak koupit ojeté vozidlo z autobazaru. Bojíte se? Řekneme Vám pár rad před nákupem. 

Auto je v dnešní době neodmyslitelná součást našeho života a mnoho rodin by se bez něj neobešlo. Začíná se vyskytovat mnoho rodin, kde je více jak jedno auto. Jedno má muž a druhé žena. Ne vždy, ale rodina má dostatek financí, aby si mohla v rodině dovolit dvě nová auta. V tomto případě se nabízí možnost koupě ojetého vozidla. Máte z toho strach? Pokud si vše dobře ošéfujete není se čeho obávat. 

auto

Kde zakoupit ojetá vozidla? 

Ojeté vozidlo můžete koupit například od svého příbuzného, na základě nějaké soukromé inzerce anebo třeba v autobazaru. Pokud se rozhodnete koupit od svého dobrého známého měli byste mít tu jistotu, že víte, od koho auto kupujete a v jakém je opravdu stavu. Známý před vámi určitě nebude stáčet počty ujetých kilometrů. Pokud takového známého nemáte může se vám skvělou příležitosti možnost koupě na základě soukromé inzerce. Zde je třeba si dávat pozor na pár věcí. Dotyčného prodejce neznáte a tím pádem ani netušíte v jakém opravdu stavu je auto.

nákup auta

Proto je dobré si sebou vzít automechanika, který s Vámi auto projde a také hlavně projede. Určitě chtějte vidět servisní knížku a zkontrolujte vin auta. Poslední nejvíce využívanou možností jsou autobazaru. Na trhu je jich jako hub po dešti a je jen na kupci, kterou si vybere. Vždy, ale se raději dívejte po renomovaných, které ke koupi nabízejí i další přidané služby. Ono pár ušetřených stovek nebo tisíc korun se Vám pak může v konečném důsledku prodražit, pokud se Vám auto pokazí dříve než s ním pořádně odjedete. 

Koupě auta na internetu

Nákupy na internetu jsou celkově velmi rozšířené a auta z toho nevyjímaje. Nikdy nekupujte auto, dokud ho fyzicky nevidíte a nemáte možnost si ho prohlédnout a projet. Neposílejte ani nikde žádné zálohy, aby Vám nezůstaly oči jen pro pláč. 

About the Author

You may also like these