Odhalení sportovního Hyundai Prophecy

Sportovní sedan Hyundai Prophecy poběží na elektrickém motoru. Právě ten je novinkou a dalším bodem v programu společnosti. Tuto část nazvali Real progress in the Air neboli „skutečný pokrok v ovzduší“. Lze tedy usoudit, že se firma zaměřila hlavně na budoucnost. A to jak naší planety, tak designu jejich vozidel.
ukázka ženevského autosalonu
Řekl bych, že se silně inspirovali v zadku Porsche 911 z roku 2014. Velkou část Prophecy zabírá panel, kde můžeme vidět zadní světla ve formě menších čtverečků. Vypadá to velice zajímavě a v kombinaci s černou, lesklou barvou sedanu a oranžových světel (nejen na panelu) i futuristicky. Trošku jako záporáci ve filmu TRON: Legacy. Návrhářům se tato část nesmírně povedla. V dnešní době je takový design stále risk, ale zvládli to na jedničku.
Boky auta jsou o něco širší, za to ovšem přinesou, dle vývojářů, perfektní aerodynamiku. Přes ně se linou výrazné, ale stále jemné křivky, které zvýrazní samotnou konturu vozu. Na horní straně zadku je umístěn spoiler obohacený o třetí brzdové světlo. Ten je souběžný vůči zmíněnému panelu a blinkrům. Při spojení těchto tří prvků se utvoří pravidelný obdélník. Něco pro perfekcionisty.
volant Hyundai
Design společnost nazvala Sensuous Sportiness, což lze přeložit jako „smyslná sportovnost“. A to, jak se z dosavadních obrázků zdá, sedí. Elegantní černá barva, ladné křivky a styl zadních světel se ukázala jako geniální kombinace. Samozřejmě ne každému se musí líbit. Pokud ale Hyundai s tímto ambiciózním designem uspěje a ostatní firmy se od něj „inspirují“, můžeme očekávat revoluci ve vzhledu aut. Samotné jméno sedanu to říká – Proroctví. Hyundai si za tímto konceptem silně stojí a dává to najevo jak v rozhovorech, tak i názvu auta. „Náš koncept nenásleduje trendy,“ okomentoval elektromobil vedoucí společnosti.
Na celkové odhalení se můžeme těšit 3. března. Bude se konat na autosalonu v Ženevě.

About the Author

You may also like these