Pojďte si hrát na koberci, aneb co se dá dělat na měkké podlaze

Rozložíme si puzzle

Skládali jste někdy velké puzzle, řekněme o tisíci pěti stech dílcích? S tím se stěží vejdete na psací stůl nebo na postel, potřebujete kolem sebe více prostoru, a ten naleznete obvykle na podlaze. Je-li pokoj či místnost dostatečně velká, je to zábava pro celou rodinu.

Podmínkou ovšem je, že bude podlaha příjemná pro sezení, polehávání, ležení na boku, na břiše, zkrátka že bude dostatečně měkká a teplá. U vytápěných podlah je to pohoda, ale pokud je na zemi dlažba nebo dřevo, není to ono. Chce to koberec.

koberec na podlaze

A teď si představte onen slavnostní okamžik. Vcházíte do bytu, nesete pod paží velkou krabici, vaše ratolesti už se těší, až se krabice rozlepí a na zem se vysype ta obludná hromada, ze které jde hlava kolem. Zábava konečně začíná.

Zábava však brzy končí ve chvíli, kdy si uvědomíte, že váš koberec pěkně páchne. Vlastně jste si to nějak neuvědomili již dříve, protože jste dosud na zemi neleželi, a neočichávali kobercová vlákna tak zblízka, zkrátka jste tudy pouze prošli, posadili se na křeslo a koberec byl od vašeho nosu vzdálen na míle daleko.

kostičky puzzle

Myslete na čištění koberce včas

Pravidelné luxování koberců nestačí pro jejich důkladný úklid, máte sice subjektivní pocit, že ano, ale ve skutečnosti na něm stále zůstávají přichycené některé organické nečistoty, zejména mastnota (žluklý tuk) z vaření, a ve velké míře pot z vašich bosých chodidel. Váš pot a výpary z kuchyně jsou skutečnou hostinou pro některé kmeny bakterií, jenže ty bakterie také produkují výkaly v podobě sirných sloučenin, a tento štiplavý odér pak nasáváte v okamžiku, kdy si na podlahu rozložíte své zamilované puzzle.

Nechcete-li, aby se váš koberec proměnil na použité, týden nošené ponožky, pak povolejte včas servis čištění koberců Wismont čištění strojem Rotovac, který vám z kobercové tkaniny vytvoří opět povrch, kde se vám bude puzzle skládat určitě lépe.

About the Author

You may also like these