Zahrada by měla mít dobré zastřešení

Zahrada by měla mít dobré zastřešení Zahrada by měla mít dobré zastřešení

Zařídit si zahradu tak, aby nesloužila pouze k pěstování zeleniny nebo karafiátů je v podstatě docela jednoduché. Často stačí jen pár židlí, stůl a stříška.

Zahrada by měla mít dobré zastřešení

I přesto, že naprostá většina lidí má bydlí „pouze“ v obyčejných bytech, mnoho z nich disponuje zahrádkou. Zahradnických kolonií je v našem státě více než dost a je to jen dobře. Je dobré pro fyzičku i duševní zdraví opečovávat těch pár metrů čtverečních zeleně. Navíc z toho také může občas i něco kápnout. Záleží na tom, jací jste zahradníci. Relaxovat na takovém místě můžete nejen staráním se o různou flóru, ale rovněž zde třeba oslavit své narozeniny či občas něco ogrilovat. A k tomu budete potřebovat nějaké to posezení a ideálně by vám neměla chybět ani alespoň malá střecha.

Moderní pergola

Ta může mít celou řadu forem. Máte-li velkou zahradu, klidně si na ní můžete postavit třeba i velký altán. Pokud ale disponujete jen opravdu malou zahrádkou, bude lepší tam vybudovat něco daleko skromnějšího, třeba pergolu.

Střecha musí něco vydržet

Na rozdíl od jiných typů zastřešení je možné pergolu umístit prakticky kamkoliv. Existují totiž jak samo stojné typy, tak i modely, které se musí připevnit ke stěně. První verze můžete teoreticky umístit kamkoliv, kde je místo, ty druhé jsou vhodné třeba jako zastřešení terasy. Jedná se většinou o poměrně jednoduchou konstrukci, která ale i přes své prosté křivky může plnit do jisté míry ozdobnou úlohu. Záleží hodně i na tom, jaký materiál zvolíte. Dřevo je vhodnější do rustikálnějšího prostředí, kov zase lépe vynikne v dokonale upravené zahradě. Důležitá je samozřejmě i střecha. Ta by měla být vyrobena hlavně z odolných materiálů, které odolají jak dešti, tak snesou i nával deště či příchod krupobití.

Pergola bez střechy

Není to drahé

Pro velkou část našinců je důležité, kolik taková stříška vlastně může stát. Pergola cena se odlišuje model od model, to je samozřejmé. Pokud si vystačíte s jednoduchou verzí, která dokáže pokrýt pouze menší plochu, více než patnáct tisíc by vás to stát nemělo. Existují ale samozřejmě i luxusní kousky, které se prodávají i za stovky tisíc. Ty jsou ale většinou vyrobeny na zakázku a v žádné zahradní kolonii takové určitě nenajdete.