Jaký by měl být notebook pro studenty?

Studium ve škole již není pouze o sešitech a propiskách. Tak jako se nové technologie jako počítače a tablety vkradly do našich životů, stejně se dostaly i do školství. Výuka je mnohem interaktivnější a zajímavější pro studenty. To vede k pořízení notebooku. Studium vysoké školy bez počítače je nepředstavitelné.

Studentský notebook by měl mít malou hmotnost, aby se příliš nepronesl na cestě do školy. Hmotnost souvisí s velikostí úhlopříčky displeje. Velké počítače jsou logicky těžší. Maximální úhlopříčka se doporučuje 14 palců. Notebook by měl mít velikou výdrž baterie, aby vydržel celý dlouhý den ve škole bez přístupu k elektřině. Grafická karta stačí integrovaná, pro náročnější počítačové hráče je vhodné zvolit dedikovanou grafickou kartu. Pevný disk je nejvhodnější SSD pro rychlý start operačního systému, vysoké odolnosti vůči vibracím a dlouhou životností.

notebook

Jak se již zmínilo na trhu je nepřeberný výběr ze sortimentů notebooků, zvláště pak studentských počítačů. Ty lze rozdělit na menší podskupiny. První z nich jsou základní notebooky pro studenty. Nabízejí dostatečný výkon pro psaní zápisků, tvorbu prezentací a práci s tabulkovými editory. Disponují kompaktními rozměry a nízkou hmotností, která se ukazuje jako výhoda při častém nošení na přednášky.

notebook

Mezi jejich nevýhody patří malá výkonnost na počítačové hry a náročné programy. Pro tyto případy tu je druhá skupina výkonné notebooky pro studenty. Daň za dostatečný výkon je vyšší hmotnost a vyšší cena. Další skupinou jsou designové notebooky pro studenty. Vyznačují se elegantní, většinou kovovou, konstrukcí, nevídanými vzory či barevnými kombinacemi. Kvalitní stylový designový počítač je např. Apple MacBook. Předposlední skupinou je herní notebooky pro studenty, od kterých se očekává vysoký výkon, herní design a dlouhá životnost. Poslední skupinou jsou notebooky 2v1 pro studenty, které disponují dotykovým displejem, který se v některých případech lze klávesnice úplně oddělit a používat jen dotykový displej jako tablet.

About the Author

You may also like these