Vánoční osvětlení je hitem v exteriéru i interiéru

Čím dál oblíbenějšími jsou v této oblasti moderní LED řetězy, jejichž pořizovací cena je sice vyšší oproti běžným žárovkám, ale zároveň jsou velice úsporné a tudíž ve finále i ekonomicky výhodnější. Při zdobení se fantazii a kreativitě meze nekladou, trh nám nabízí nepřeberné množství různých světýlek a řetězů. Velmi efektně vypadají ozdobené zahradní stromky, balkony, střechy či ploty.

Osvícené truhlíky

Velké oblibě se u obyvatelů Česka těší LED řetězy ve tvaru krápníků, které nejlépe vyniknou na obrysech domů či řetězy symbolizující efekt sněžení. Zároveň lze využít vánočních a zimních motivů, jako jsou hvězdy, vločky, stromečky, komety a jiné. Velkou parádu dělají také světelně ozdobené větvičky jehličnanů v truhlících a květináčích. Pokud je to na vás přesto ještě málo, lze si pořídit vánoční sochy tvořené kompletně z LED světýlek a umístit je na nějaké dobře viditelné místo. In jsou sochy v podobě sáněk, ledních medvědů či sobů. V interiéru můžeme vsadit na svícny, různé motivy osvětlení do oken, lampy, lucerny či větvičky do vázy.

 

Proč zvolit spíše LED osvětlení než žárovky?

Jak již bylo zmíněno na začátku článku, LED osvětlení je výhodné zejména tím, že má mnohem menší spotřebu elektřiny. Počáteční investice se tak velmi brzy vrátí. Je ekologické a zároveň se vyznačuje i vyšší odolností a trvanlivostí. Svítivost LED osvětlení výrobci odhadují na desetitisíce hodin, a to se vyplatí zejména v místech, kde plánujete svítit delší dobu či nepřetržitě.

Dívka v osvětleném okně

Pokud chcete experimentovat s barvami, je to jen na Vás jakou barevnou variantu zvolíte. Decentním čirým světlem v teplém či studeném provedení však nic nezkazíte. Spousta světelných řetězů je vybaveno ovládáním, na kterém si lze vybrat z více druhů efektů, díky kterým můžete vytvářet každý den jiný efekt.

Při výběru dejte pozor na to, zda je řetěz vhodný do interiéru nebo exteriéru. Osvětlení pro exteriér má úplně jiné vlastnosti, než osvětlení, které je určené dovnitř. Je přizpůsoben dešti, sněhu a povětrnostním vlivům. Výzdoba uzpůsobená na interiéry žádné takové vlastnosti nemá, tudíž by venku nemusela dlouho „přežít“. Pokud použijete venkovní osvětlení uvnitř, nic se nestane, nicméně je to poměrně zbytečné, jelikož osvětlení určené do exteriéru bývá většinou o něco dražší.

 

Samotná instalace osvětlení není nic náročného, jen je potřeba dekoraci správně omotat či pevně uchytit, aby nám při prvním poryvu větru nespadla. Tak využijte svoji kreativitu a zkrásněte si čas čekání na Ježíška.

About the Author

You may also like these